top of page
_SK55274.jpg
auksinis_logas copy.pngGALIU_MOTERIS_03.png

Prenumeruojamas E-leidinys

liu_01.png

Labas,

gaLingoji!

MIELA

Rašau, kai už lango jau tikras ruduo, kai vakarais norisi apsikloti pledu ir pasidaryti puodelį karšto gėrimo. Taip jaukiai, jaukiai... 

Noriu tikėti, kad besikeičianti gamta skatina Tave dažniau pasilepinti karšta vonia, pasigaminti gardų troškinį, susitikti su šeima ar draugais šiltai pabendrauti ir pasidalinti nuoširdžiausiomis mintimis. Kad visa tai Tave maitina iš vidaus, suteikia Tavo gyvenimui daug gražių spalvų ir jausmų!

Tą patį noriu perteikti šiame lapkričio numeryje. Mane įkvėpė... Šokoladas. Toks tirštas, skanus, sukeliantis aibę teigiamų emocijų... Linkiu, kad skaitydama šypsotumeis ir nepastebėtum kaip praskriejo laikas. Linkiu, kad gamindama ir ragaudama mėgautumeis kiekviena akimirka, skoniu, poskoniu ir aromatu. Linkiu, kad žiūrėdama ir klausydama praplėstum tikėjimą tuo, kas moteriai įmanoma. Kad gautum įkvėpimo patikėti savimi, bandyti ir, jei reikia, keisti.

 

Nes patirtis + refleksija = progresas! 

_SK55144.jpg
lasas_3 copy.png

lapkričio

KAS LAUKIA

 e-leidinyje?

ratas.png

1

TEMINIS

straipsnis

Šįkart parašiau išties išsamų straipsnį apie šokoladą!

Apie jo istoriją, rūšis, panaudojimą lydant ir temperuojant, (ne)naudą fizinei ir emocinei sveikatai. Surinkau smagių ir įdomių faktų apie jį!

Esu tikra, kad net besidominčios šokoladu suras ne vieną naują dalyką sau!

ratas.png

1

SPECIALISTO

komentaras

Šiam numeriui pakalbinau gydytoją dietologę Dalią Petrauskienę iš "Inovatyvios dietologijos centro". Ji ne tik peržvelgė mano paruoštą medžiagą, bet ir išsakė nuomonę per savo srities prizmę.

ratas.png

4

receptai

Kaip visuomet unikalūs, įdomūs ir gardūs!

Šįkart išmoksi gaminti sveikatai palankios sudėties, be galo skanią „Nutellą“, dėl kurios pešis ir suaugę, ir vaikai. 

Ja įdarysi šokoladines bandeles! Taip, taip, ne šiaip įdarytas šokoladu, bet trigubai šokoladines, mielines bandeles! Ar jau jauti jų kvapą??

Taip pat pakviesiu pasigaminti figūrai draugiškus saldainius su migdolais ir avietėmis, o galiausiai... nokautuosiu brownie sausainiais su mascarpone kremu ir vyšniomis!

Na, kaip Tau toks sąrašas??

ratas.png

2

VIDEO

tinklalaidės

2 iš 4 desertų, pagamintų pagal šio numerio receptus, paragavo ir mano podcast‘o viešnios – naujų restoranų konceptų kūrėja Laura Taučiūtė ir daugeliui iš Instagram‘o puikiai žinoma kaip „ponia su šluoste“ Evelina Urbanovičienė.

 

Abi gyrė, tad primigtinai raginu pasigaminti ir prie kavos ar arbatos puodelio paklausyti šių pokalbių! Tai tarsi papildomi nuostabaus šokolado gabaliukai, kurie ištirps ir užlies Tave naujų skonių bei jausmų jūra! 

Jo didenybė ŠOKOLADAS!

STRAIPNIS

Mokslininkai vis dar atlieka tyrimus, siekdami suprasti, kodėl šokoladas TAIP traukia žmones ir kodėl jie taip jį mėgsta. Ruošdama šį straipsnį išanalizavau ne tik šokoladą kaip nuostabų konditerijos gaminį iš kakavos sviesto, išgaunamo iš kakavos pupelių. Analizavau jo sudėtį ir poveikį mūsų smegenims, sveikatai, netgi psichologijai. Aprašiau, kas sukelia priklausomybę šokoladui ir kaip su tuo kovoti.

 

Supratau, kad moterims sunkiau atsispirti šokoladui ne dėl to, kad turime mažiau valios. To priežastis yra ypatingos jo savybės, hormonai ir chemija! 

Tikrai neturiu tikslo parašyti dar vieną, Wikipedia tipo straipsnį, bet nekantrauju papasakoti apie šokoladą skirtingais rakursais. Esu tikra, kad netgi tos, kurioms ši tema ne nauja, atras čia ne vieną įdomų faktą ir pagalvos: „Na, štai. Dabar viskas aišku!”.

_SK55246.jpg
lasas_3 copy.png
lapkricio straipsnis
Nutella zinau
IMG_6610.JPG
lasas_3 copy.png

Naminė "Nutella"

1 RECEPTAS

Ar kada nors matei originalios „Nutellos“ sudėtį?? Kartą pamačius, tikrai nesinori nei pačiai ragauti, nei vaikams ar kažkam kitam duoti..

 

Visgi reikia pripažinti, kad lazdyno riešutų ir šokolado derinys yra genialus! Tas aromatas, skonis… O jei pasakysiu, kad gali tuo mėgautis nesuvalgydama cukraus bombos??

Naminę „Nutellą“ pagaminti labai paprasta. Esu išbandžiusi ne vieną receptą, o čia dalinuosi tuo, kuriam reikės vos 4 ingredientų! Galutinis rezultatas smarkiai priklausys nuo pasirinkto šokolado, tad rinkis jį atsakingai. Užtruksi iki 30 min, o turėsi virš 300 g nuostabaus, ganėtinai sveikatai palankaus skanėsto visos šeimos šventiniams pusryčiams!

 

2 RECEPTAS

Trigubai šokoladinės bandelės!

Tikrai esi valgiusi bandeles SU šokoladu – mielines, sluoksniuotas ir tt. O ar esi valgiusi trigubai šokoladines, kurių net tešla yra kakavinė??

 

Išsikėliau iššūkį paruošti būtent tokį receptą, kuris tikiu, kad pradžiugins! Šių bandelių kvapas pripildys namus, įneš dar daugiau jaukumo ir džiaugsmo į vis pilkėjančią, rudeninę kasdienybę!

Ar jau esi pasiruošusi išbandyti?? Receptas detalus ir nesudėtingas.

KIEKVIENA GALI išsikepti šį gėrį. Pažadu!

IMG_6631.JPG
lasas_3 copy.png
Choco bandeles zinau
IMG_6622.JPG
lasas_3 copy.png

Saldainiai su avietėmis ir migdolų kremu

3 RECEPTAS

Kartais gali atrodyti, kam tiek sukti galvą ir gaminti saldainius, kai galima jų tiesiog nusipirkti?? O aš siūlau pabandyti ir pajausti skirtumą!

 

Šiuos saldainius pagaminsi labai greitai. Jų sudėtyje vos 5 ingredientai. Procesą aprašiau taip, kad būtų smagu gaminti namuose. Tuo tarpu tos, kurios nori sužinoti, kaip profesionalai ruošia šokoladą plytelėms ir saldainiams, ras čia ir šio proceso aprašymą! Tai bus dalis apie šokolado temperavimą arba kristalizavimą – girdėtos šios sąvokos??

 

Taigi, receptas vienas, o vertės net kelios! Tie, kas kartu su manimi ragavo, teišleido garsą „Mmmm..“, nes kai sutraiškai šokoladą, burna prisipildo klampaus riešutų kremo ir gaivių uogų! Kuo kartesnis šokoladas, tuo tinkamesnis suaugusiems prie juodos kavos arba arbatos. Kuo švelnesnis – tuo didesnė tikimybė, kad patiks visai šeimai. Su sąlyga, jog norėsi dalintis ;)

saldainiai zinau

Brownie sausainiai su mascarpone kremu ir vyšniomis

4 RECEPTAS

Brownie yra TAS žodis, kuris sukelia dar daugiau emocijų nei šokoladas. Jis paprastas savo sudėtimi ir gaminimo procesu, tačiau labai mažos klaidelės gali jį sugadinti. Su šiais sausainiais taip nenutiks! Jie paruošiami super greitai ir paprastai, o rezultatas intriguoja taip, kad aplinkiniai telaukia leidimo paragauti.

 

Būtinai pasigamink! Jau matau prieš akis draugių susitikimą prie puodelio karšto gėrimo, girdžiu gilius, atvirus pokalbius ir jaučiu džiaugsmo prisipildančius žmones! Tokios akimirkos tikrai suteikia gyvenimui daugiau spalvų ir pozityvumo, tad jokiu būdu nepraleisk jų!

IMG_6614.JPG
lasas_3 copy.png
brownie zinau
lasas_3 copy.png
gaLiu

podcast #1

Laura Taučiūtė – naujų restoranų konceptų kūrėją. Jos darbų portfolio tokie įspūdingi projektai, kaip pirmasis Lietuvoje šeimos restoranas „Kuku-muku“, apjungęs maisto, edukacijų ir teatro kultūras. Taip pat visiems puikiai žinomas desertinių tinklas „Sugamour“. Ne vienas restoranas Vilniaus g., Vilniuje.

 

Ji vadovauja Palangos viešbučiui „Kerpė“ ir šiemet buvo išrinka Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente.

Be to, įsiklausanti, empatiška mama ir energijos, drąsos bei ryžto nestokojanti, nuostabaus grožio, elegancijos ir šilumos moteris.

 

Su Laura pokalbis praskriejo kaip akimirka. Tikrai kviesiu ją dar ne kartą, o šiame pokalbyje spėjome aptarti:

 

Ar gali genialios idėjos kilti per anksti ir dėl to tapti nesėkmingomis?

Kaip išgyventi nesėkmę ir turėti jėgų judėti toliau?

Ar tarpdiscipliniškumas padeda kuriant ir įgyvendinant verslą?

Kaip dera moters švelni prigimtis ir vienas sunkiausių verslų pasaulyje? 

Ką daro gan negirdėtos profesijos - naujų restoranų konceptų kūrėjai?

Ką reikia daryti, kad galėtum tinkamai įgyvendinti savo idėjas ir aistras?

Koks vadovo požiūris padeda pelnyti darbuotojų pagarbą, prielankumą ir lojalumą?

Ar versle veikiantys darbo su žmonėmis principai pritaikomi ir asmeniniame gyvenime?

Kas padeda versle uždirbti daugiau?

Ką Laura daro, kad išlaikytų balansą tarp savo, šeimos ir verslo poreikių? 

Kada jai gimsta gražiausios idėjos? Gal tai veiktų ir Tau??

gaLiu

podcast #2

Evelina Urbanovičienė – kartais net geriau žinoma, kaip „ponia su šluoste“. Savo Instagram profilyje dalinasi juokingais video įrašais su visiems iki skausmo pažįstamomis santykių ir šeimos situacijomis. Puikaus humoro jausmo, nebijanti pasijuokinti iš savęs. Su dideliu atsidavimu užsiimanti nano šluosčių pardavimais ir per tai siekianti savo svajonių, nebijodama būti nepagarbiai išvadinta valytoja. 2 vaikų mama, „ant tos pačios bangos“ plaukiančio vyro žmona. Be galo TIKRA ir nuoširdi asmenybė, su kuria aptarėme tokius klausimus:

 

Ar visada iš pirmo karto pastebime ateinančias galimybes?

Kaip jas atpažinti?

Bijoti ar pasiryžti keisti profesiją, net jei patinka esama?

Kokios tendencijos padeda parduoti neparduodant?

Kaip tęsti, kai niekas nepalaiko tavo idėjos? Kai net kritikuoja ir užgauna žodžiais?

Kaip tikrai verta gyventi ir ką prisiminti senatvėje?

Kaip tam tikri pavyzdžiai formuoja mūsų požiūrį į tai, ką galime ir ko negalime?

Ką mūsų gyvenime (ne)reiškia pažymiai ir vertinimai?

lasas_3 copy.png
bottom of page